impression image impression image

Kloosterweekend Verbondenheid

Tijdens een kloosterweekend verblijf je in een franciscaans klooster en leef je mee met het ritme van de broeders of zusters. Tussen de gebeden en maaltijden door maak je kennis met, of verdiep je je verder in, het leven van Franciscus en Clara van Assisi.

Van 14-16 april 2023 organiseren we een themaweekend bij de zusters clarissen in Megen. Themaweekenden zijn bedoeld voor mensen die een kennismakingsweekend hebben gevolgd of via een andere weg al bekend zijn met het leven van Franciscus. Naast het meeleven met de zusters, is er een eigen programma waarin wordt stilgestaan bij het het thema verbondenheid.

Franciscus leefde in verbondenheid met de natuur, met mensen om hem heen en met God als zijn Vader. Omzien naar elkaar, betrokkenheid op de wereld en mensen om je heen. Hoe stond Franciscus hierin? En hoe kreeg dat vorm in het leven van hem en zijn broeders? In dit weekend gaat het om het ervaren van verbondenheid met elkaar en anderen. Hoe ‘solidair’ of ‘solitair’ ben jij in onze tijd? En vanzelfsprekend de hamvraag: hoe wil jij - als mens en medemens - daarmee omgaan, dichtbij en veraf?

impression image impression image

Praktische informatie

Deelnemers

Weekenden hebben doorgaans een minimum van 5 en een maximum van 8 deelnemers.

Deelnemersbijdrage

De deelnemersbijdrage varieert en is afhankelijk van het netto-inkomen.
€75,- bij een inkomen tot €1250,-
€110,- bij een inkomen tot €1700,-
€140,- voor hogere inkomens.

De prijzen zijn inclusief overnachting, maaltijden en begeleiding.

Locatie

Clarissen Megen, Clarastraat 2, 5366 AK Megen.

Datum en tijden

14-16 april 2023. De weekenden zijn doorgaans van vrijdagmiddag 17.00 uur tot zondagmiddag uiterlijk 14.30 uur.

Contact en aanmelden

Meer informatie over de kloosterweekenden vind je hier op de website.
Aanmelden of meer informatie: kloosterweekend.nl@gmail.com
Alleen voor informatie: 06-38153049