Tijdens deze bezinningsreis treden we in de voetsporen van Franciscus. Niet alleen letterlijk, door in de omgeving van Assisi de plekken te bezoeken waar Franciscus ook kwam, maar we treden ook in zijn voetsporen door de bezinning die in de reis ingebouwd is.
In de ochtenden ontmoeten we elkaar op ontspannen wijze rond franciscaanse thema’s. Daarna bezoeken we plekken die van waarde zijn voor de franciscaanse spiritualiteit. Verder is er ´s middags gelegenheid om op eigen initiatief te lunchen, te rusten of om je verder te verdiepen in het thema van de dag. Na het avondeten (om 20.00 uur) is er geen programma. Er is gelegenheid voor rust, ontspanning, ontmoeting of een avondwandeling in Assisi.
Dagprogramma
DAG 1: Op weg gaan (3 september)
We komen aan in Assisi. 's Avonds treffen we elkaar rond 20.00 uur voor de eerste gezamenlijke maaltijd.
DAG 2: Aarden in Assisi (4 september)
We beginnen de dag om 8.00 uur met het ontbijt en om 9.00 uur starten we met het programma. We wandelen door Assisi en staan stil bij belangrijke plekken in het leven van Franciscus en Clara. We eindigen in de San Francesco bij het graf van Franciscus. Aan de hand van de fresco’s in de bovenkerk zien we zijn leven verbeeld.
DAG 3: Bestemming (5 september)
We lopen Assisi uit. Door de olijfgaarden lopen we naar San Damiano, waar Franciscus bij het kruis bad en zijn roeping vond. Na een bezoek aan de kerk en het klooster lopen we door naar Rivotorto, ook wel de wieg van de franciscaanse broederschap genoemd.
DAG 4: Broeder- en zusterschap (6 september)
We lopen de stad uit naar Santa Maria Maddalena. Een belangrijke plek onder de melaatsen in de tijd van Franciscus, en lopen door naar Santa Maria degli Angeli waar we het kerkje Porciuncula bezoeken. Dit kleine kerkje werd door Franciscus hersteld.
DAG 5: Eenvoud (7 september)
Voor wie wil sluiten we aan bij een Engelstalige viering om 11.00 uur. Na de lunch verzamelen we ons voor een wandeltocht in het Bosco Francesco: het bos dat tegen Assisi aan ligt. We laten de drukte van Assisi achter ons om stil te worden en we lunchen samen in het bos.
DAG 6: Stilte (8 september)
Vandaag lopen we naar de Carceri: de kluizenarij waar Franciscus met zijn broeders vaak kwam. Een stevige wandeling door het bos of over de weg. De Carceri bezoeken we in stilte.
DAG 7: Pelgrim zijn (9 september)
Via de Santo Stefano en de San Francesco lopen we naar de Rocca en overzien de stad en het dal.
DAG 8: Onze weg gaan (10 september)
Na het ontbijt nemen we afscheid van elkaar en gaan we ieder weer onze eigen weg.
Praktische informatie
Kennismakingsbijeenkomst
Voor alle deelnemers aan deze reis wordt een kennismakingsbijeenkomst georganiseerd op zaterdag 12 juli 2025 om 10 uur in Stadsklooster San Damiano, Van der Does de Willeboissingel 12 te ’s-Hertogenbosch.
Groepsgrootte
De reis gaat door bij minimaal 12 deelnemers; het maximum bedraagt 16 deelnemers. Indien de reis vanwege een te gering aantal deelnemers geen doorgang kan vinden, berichten we dat eind juni.
Reisleiding
De reis wordt begeleid door Franciscus-kenners Mieke Dorssers en Peer Boselie.
Vervoer
De heen- en terugreis zijn niet bij de georganiseerde reis inbegrepen. De Franciscaanse Beweging stimuleert het reizen met de trein. Reizen met het vliegtuig kan naar het vliegveld van Perugia. Voor reisadvies kan contact worden opgenomen met het Dienstencentrum van de Franciscaanse Beweging.
Voor het vervoer ter plaatse geldt dat we de franciscaanse plekken uit het programma zoveel mogelijk te voet bezoeken. Vanwege het heuvelachtige landschap wordt enige wandelconditie aangeraden. We lopen tot circa 5 kilometer per dag. Als het te ver is om te lopen, wordt op eigen kosten gebruik gemaakt van openbaar vervoer of een taxi.
Overnachting en maaltijden
We verblijven op basis van halfpension in Assisi in een eenvoudig franciscaans onderkomen. De lunch is door eenieder zelf te regelen.
Kosten*
€ 925 voor leden van de Franciscaanse Beweging. Niet-leden betalen € 1063,75. De toeslag voor een eenpersoonskamer is €210,-. De kosten voor de reis zijn op basis van halfpension, inclusief reisleiding en bezinningsaanbod. Niet inbegrepen zijn de heen- en terugreis, de kosten voor lunch, drankjes buiten de maaltijden, eventueel bezoek aan musea, eventueel vervoer taxi/OV en de (reis)verzekering.
*Voor mensen met beperkte financiële middelen is een bijdrage van het franciscaanse Rietfonds beschikbaar. Zij ontvangen 25% korting. Neem daarvoor contact op via info@franciscaansebeweging.nl.
Reis- en annuleringsverzekering dient ieder individueel te regelen en is verplicht voor deelname aan de reis.